Akdeniz Sounds Uluslararası Müzik Festivali ve Yarışması başladı

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı ve Kazakistan Ulusal Sanat Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Akdeniz Sounds Uluslararası Müzik Festivali ve Yarışması açılış seremonisi ile başladı.
Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı ve Kazakistan Ulusal Sanat Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Akdeniz Sounds Uluslararası Müzik Festivali ve Yarışması açılış seremonisi ile başladı. Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen açılış seremonisinde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker, 'Kardeş Kazakistan'dan buraya gelen değerli jüri üyeleri, katılımcılar ve yarışmacılara hoş geldiniz diyor, organizasyonun gerçekleşmesinde başta Antalya Devlet Konservatuvarı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Etkinliğin kardeş iki ülkenin dostluğuna, muhabbetine ve sanata katkılar sağlamasını diliyorum.' ifadelerini kullandı.


İLKE İMZA ATMANIN GURURU
Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Ceren Hepyücel ise, 'Bugün burada üniversitemiz için bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu, heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Akdeniz Üniversitesi ile Kazakistan Ulusal Sanat Üniversitesi arasındaki iş birliği protokolü ile yola çıktığımız bu özel projeye Antalya Devlet Konservatuvarı olarak ev sahipliği yapıyoruz. Hepinize desteğiniz ve bu özel günü bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.'  diye konuştu. Jüride yer alan Rus keman ekolünün sembol isimlerinden Viktor Tretyakov da açılış törenine katıldı.

6 ÜLKEDEN 177 KATILIMCI
Yaylı çalgılar, piyano, geleneksel çalgılar, üflemeli çalgılar ve pop vokal kategorilerinde gerçekleşecek olan yarışmaya Kazakistan, Özbekistan, Türkiye, Azerbaycan, ABD ve Rusya olmak üzere toplam 6 ülkeden 177 yarışmacı katılacak.  Dünyaca ünlü isimlerin jüri üyeliği yapacağı yarışmada her kategoride grand prix alan yarışmacıya kupa ve ödüllü diploma verilecek olup, 1., 2., ve 3.'ye altın, gümüş ve bronz madalyalar ile diplomalar verilecek.

IMG_8976_1575x1050-1024x683.jpg
https://youtu.be/mQ75GzseCo8

Eklenme tarihi :16.06.2022 16:55:39
Son güncelleme : 29.11.2022 16:29:19