Akdeniz Üniversitesi, Dünya Organ Bağışı Haftasına Işıklı Gösteri İle Dikkat Çekti

Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi, 3-9 Kasım Dünya Organ Bağışı Haftasına Türkiye'nin en büyük dönme dolabına yansıtılan 'Organ Bağışlayın Cana Can Katın' sloganıyla dikkati çekti.

Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi'nin organizasyonunda Avrupa'nın ikinci Türkiye'nin ise en büyük dönme dolabı olan Heart of Antalya'da 3-9 Kasım Dünya Organ Bağışı Haftası nedeniyle 'Organ Bağışlayın Cana Can Katın!' sloganıyla üç boyutlu görseller oynatılarak organ bağışına dikkat çekildi.

Akdeniz Üniversitesi'nin organ nakli ve bağışı alanında ilklerin üniversitesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi Koordinasyon Birimi Sorumlusu Öğr. Gör. Nilgün Bilal, 'COVİD 19 Pandemisinden dolayı her yıl Organ Bağışı Haftası nedeniyle düzenlediğimiz organ bağışı konusunda toplumda bilinçlendirme çalışmalarını sadece online ve görsel araçlarla düzenleyebildik. Üniversitemiz adına Organ Nakli Merkezi olarak Antalya'nın simgesi Hearth of Antalya'da hafta boyunca her akşam organ bağışı ile ilgili sloganımızın görselini tüm Antalya halkı ile paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Akdeniz Üniversitesi olarak içinde bulunduğumuz organ bağışı haftasında herkesi bağışın önemini ve anlamını bir kez daha düşünmeye davet ediyoruz.' şeklinde konuştu.

"

"

"

Eklenme tarihi :6.11.2020 14:28:30
Son güncelleme : 28.09.2023 11:27:06