Akdeniz Üniversitesi İle Kazak Ulusal Sanat Üniversitesi Arasında İş Birliği

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Kazakistan Kazak Ulusal Sanat Üniversitesi Rektörü Prof. Aiman Mussakhajayeva ve heyeti ile bir araya geldi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın Yönetim Kurulu Odasında ağırladığı Kazak Ulusal Sanat Üniversitesi Rektörü Prof. Aiman Mussakhajayeva başkanlığındaki heyet ile iş birliği ve ortak projeler hakkında görüşüldü.

"

İki üniversite arasında yeni dönemde yapılacak iş birlikleri hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Rektör Özkan 'İki dost ülke ve üniversite arasındaki eğitim ve sanat ilişkileri daha da geliştirilerek iş birliğimizin üst düzeye çıkarılması gerekiyor. Gerçekleştirdiğimiz toplantı ile önümüzdeki dönemlerde yapılabilecek ortak projeleri ele aldık. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi ile Kazak Ulusal Sanat Üniversitesi arasındaki değişim programları çerçevesinde öğretim elemanı ve öğrenci değişimi konularını da görüştük. Ziyaretlerinden dolayı Sayın Rektöre ve heyetine teşekkür ediyorum.' şeklinde konuştu.

Kazak Ulusal Sanat Üniversitesi Rektörü ve beraberindeki heyet ayrıca Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar ve Antalya Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Nihan Yağışan ile görüşerek iki üniversite arasındaki gelecekteki iş birliklerinin detayları konuşuldu.

"

Kazak Ulusal Sanat Üniversitesi Rektörü Prof. Aiman Mussakhajayeva, kendilerini ağırladıkları için Rektör Özkan'a teşekkürlerini ileterek ziyaret gününün anısına Kazak Ulusal Sanat Üniversitesi'nin binişini takdim etti.

"
"
Eklenme tarihi :23.09.2020 12:56:58
Son güncelleme : 26.09.2023 09:39:36