Akdeniz Üniversitesi İle Tez-Koop-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın başkanlığında Tez-Koop-İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başlangıç Toplantısı gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi Senato Salonu'nda yapılan toplantıya Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın yanı sıra Genel Sekreter Ali Evren İmre, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Alptekin Duru, Tez-Koop-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir ve sendika üyeleri katıldı.

"

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan toplantıda yaptığı konuşmada 'Üniversitemizin eğitim iş kolunda çalışan işçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesinin süresi 31 Aralık 2020 tarihinde sona ermişti. Bugün Tez-Koop-İş Sendikası Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası) ile başladığımız görüşmelerle Toplu İş Sözleşmesini yenileyeceğiz. Bu sözleşmeden 393'ü taşerondan kadroya geçen işçilerimiz olmak üzere toplam 730 işçimiz yararlanacak.' şeklinde konuştu.

"

Akdeniz Üniversitesi'nin bilime ve eğitime sunduğu katkılarla ulusal ve uluslararası düzeyde saygın bir üniversite olduğunu ifade eden Rektör Özkan, 'Üniversitemiz dünya çapında bir marka olmak iddiasını da taşımaktadır. Bu iddiayı sürdürmek ve başarıya ulaşmak için hep birlikte büyük bir gayretle çalışıyoruz. Bu vizyona ulaşmada üniversitemizin her bir mensubu gibi işçilerimizin de katkısı önemli ve çok değerlidir. Mali disiplini bozmadan işçilerimizin emeğinin karşılığını vermek Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerindeki ilkemiz olacaktır. Bugün başladığımız görüşmelerin tüm tarafların memnuniyet duyacağı bir süreç olmasını temenni ediyor ve şimdiden hayırlı olsun diyorum.' ifadelerini kullandı.

"

Tez-Koop-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir de görüşmelerin başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek Rektör Özkan'a toplu iş sözleşmesi görüşmelerine yaptığı katkı için teşekkürlerini iletti.

"

"

Eklenme tarihi :4.01.2021 12:36:59
Son güncelleme : 2.10.2023 10:42:15