Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne Yeni Dekan

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde devir teslim töreni gerçekleştirildi. Prof. Dr. Ahmet Ayhan dekanlık görevini Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şeker'e devretti.

İletişim Fakültesi'nde düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Ahmet Ayhan, 'Biz gerek eğitim-öğretim konusunda gerekse uygulama konusunda fakültenin gelişmesi, öğrencilerimizin sektörde iş bulabilmesi için tüm iyi niyetimiz ve insanüstü gayretimizle çalıştık. İdari görevler geçicidir. Bu süreçte görevimizi layıkıyla yerine getirmek için çalıştık. Bundan sonra da görevi Mustafa Şeker Hocamıza devrediyor, kendisine başarılar diliyorum.' şeklinde konuştu.

Öncelikli görevlerinin eğitim-öğretim kalitesini arttırarak, öğrencilere en iyi koşulları sağlamak olduğunu dile getiren Prof. Dr. Mustafa Şeker, gerekli planlamaların yapılarak hızla hayata geçirileceğini ifade etti.

Akdeniz Üniversitesi'nin kente açılan yüzü olarak İletişim Fakültesi'nin önemine dikkat çeken tecrübeli akademisyen, yeni dönemde paydaş etkileşimi ve iş birliklerine ağırlık vereceklerini belirtti.

Hayata geçireceği projelerin sinyallerini veren yeni dekan Mustafa Şeker, kendisini bu göreve layık gören Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan'a ve dekanlığı devraldığı Prof. Dr. Ahmet Ayhan'a teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

"

Prof. Dr. Mustafa Şeker Kimdir?

Gazetecilik, İletişim Araştırmaları ve Uygulamalı İletişim alanlarında ortaya koyduğu eserlerle tanınan Prof. Dr. Mustafa Şeker, 1968 yılında Silifke'de doğdu. 1984 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesine 1986-1988 arasında Akajans ve Tercüman gazetesi İzmir temsilciliğinde gece muhabirliği, 1988- 1996 arasında Ankara'da Yeni Düşünce, Milliyetçi Çizgi, Hergün gibi gazetelerde muhabir, editör ve yayın koordinatörü olarak çalıştı. 1996-2014 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde öğretim görevlisi ve öğretim üyesi olarak çalıştı. Bu dönemde üniversite televizyonun kurucuları arasında yer aldı ve yayın koordinatörlüğünü üstlendi. 2014- 2019 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü.

Eklenme tarihi :19.11.2020 10:26:33
Son güncelleme : 28.09.2023 10:28:01