Akdeniz Üniversitesi Öğrencisinden Gururlandıran Başarı

41. İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması sonuçları belli oldu. 374 film ve 95 belgeselin yarıştığı festivalde, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencisi Hasan Ete, 'Meryem Ana' belgeseliyle 'En İyi Belgesel' dalında üçüncülük ödülünü kazandı.

ÖDÜLÜNÜ ÇEVRİM İÇİ TÖRENDE ALDI

Yönetmen Bingöl Elmas, Altyazı Fasikül: Özgür Sinema'nın editörü Fırat Yücel ve görüntü yönetmeni Meryem Yavuz'dan oluşan jüri tarafından değerlendirilerek ödül alan filmler 14 Mart'ta yapılan ve Youtube İFSAK TV'den canlı yayınlanan çevrim içi ödül töreniyle sahiplerini buldu.

GÜÇLÜ BİR KADIN FİGÜRÜNÜ ANLATIYOR

Yarışmada ön elemeyi geçen 47 filmle birlikte 'Meryem Ana' belgeseli de festival kapsamında ilk kez seyirci ile buluştu. Senaristliğini de Hasan Ete'nin üstlendiği Meryem Ana belgeselinde eşinin vefatından sonra dağdan topladığı bitkilerle geçimini sağlayan ve on çocuğunu evlendiren güçlü bir kadının, kendisini yalnız bırakmamak için evlenmeyen tek kızıyla olan yaşam mücadelesi anlatılıyor. Son derece çarpıcı ve etkileyici sahnelerin yer aldığı belgesel, başarılı yapımıyla dikkat çekiyor.

Eklenme tarihi :22.03.2021 12:07:48
Son güncelleme : 3.10.2023 10:45:10