Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Toplumu bilgilendirme, kamuoyunu aydınlatma görevini yerine getiren medyanın demokratik bir toplumun vazgeçilmez unsuru olduğunu söyleyen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, bu görevi yerine getirirken basın mensuplarının toplumsal sorumluluk bilinciyle, meslek ahlakı ve ilkelerine bağlı objektif bir anlayışla hareket etmesinin önemli olduğu ifade etti.

Basın mensuplarının oldukça zorlu koşullar altında görev yaptığını dile getiren Rektör Özkan, 'Pandemi süreci bunu bize bir kez daha göstermiş oldu. Zor bir dönemde sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm meslek gruplarının yaşadığı zorlukları topluma aktaran ve pandemiyle mücadelede toplumun bilinçlenmesine katkı sağlayan basın mensuplarımız büyük bir görev üstlenmişlerdir. Tüm zorlu şartlara rağmen görevini en iyi şekilde yapmak için çalışan ve bizleri tüm dünyadaki gelişmelerden haberdar eden basın mensuplarımızın emeği çok kıymetli ve her türlü takdirin üstündedir.' şeklinde konuştu.
Medyanın ulusalda olduğu kadar yerelde de güçlü olmasının önemli olduğunu vurgulayan Rektör Özkan, 'Medya şehrimizin ve bölgemizin sesi olarak şehrimizin gelişimine tanıtımına katkı sağlayan önemli bir mecradır. Antalya'nın yerel ve ulusal güçlü basını sayesinde başarılı çalışmalarımızı bugün ulusal ve uluslararası platformlarda güçlü bir şekilde duyurabiliyoruz. Bunun yanında şehrimizin önemli dinamiklerinden olan Üniversitemizin çalışmalarının dünyaya duyurulmasında desteklerini esirgemeyen tüm basın mensuplarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha nice başarılı çalışmalarda işbirliği ile çalışmayı diliyorum.' diye konuştu.

Rektör Özkan mesajında son olarak 'Kamu yararı için her türlü koşula rağmen özveriyle çalışan tüm basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, meslek hayatında başarılar diliyorum. Ayrıca bu vesileyle görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına da Allah'tan rahmet diliyorum.' ifadelerini kullandı.

Eklenme tarihi :9.01.2021 15:21:18
Son güncelleme : 2.10.2023 10:46:58