Akdeniz Üniversitesi'nde Sevindiren Gelişme

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde uzun süredir koronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yoğun bakımdaki tedavisinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından klinik servis odasına alındı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumunda yaşanan önemli gelişme ile ilgili Akdeniz Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu'nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ender Terzioğlu, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necmiye Hadimioğlu, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yılmaz, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melike Cengiz, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özbudak, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Bayezid, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın ve Muhittin Böcek'in oğlu Gökhan Böcek katıldı.

"

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan, 'Bildiğiniz gibi Akdeniz Üniversitesi her alanda özellikle sağlık alanında üstün başarılara imza atmış köklü bir üniversitedir. Bu süreçte bunu bir kez daha kanıtladığımız için ayrıca mutluyum. Başkanımızın hastanemize gelişinden bugüne Rektörümüz Prof. Dr. Özlenen Özkan, Başkanımızın tedavisi için hastanemizin tüm imkanlarını seferber etmiş ve tüm aşamalarla yakından ilgilenmiştir. Bu süreçte Başkanımızın tedavisinde emeği geçen öğretim üyelerimizden yardımcı sağlık personeline kadar tüm ekibimize çok teşekkür ediyorum.' dedi.

"

Prof. Dr. Murat Turhan

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Başkanın tedavisi ile çok yakından ilgilendiğini ifade eden Prof. Dr. Murat Turhan, 'Bakanımız, Rektörümüz Prof. Dr. Özlenen Özkan ve sorumlu hocalarımızdan her gün bilgi almış, her noktada Başkanımızın tedavisine katkı sağlamış ve üniversitemize alınmasında kendilerinin de büyük katkısı olmuştur. Başkanımız adına Sağlık Bakanımıza teşekkür ederiz.' diye konuştu.

Yataklı Servise Alındı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in hastaneye geliş süreci ile ilgili bilgi veren Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ender Terzioğlu, 'Başkanımız hastanemize gelişinin 46. gününde doktorların kararlarıyla yoğun bakımdaki tedavisini tamamlayıp bugün yataklı servisimize alındı. Başkanımız, Covid-19 enfeksiyonuna yakalandıktan sonra ciddi sağlık sorunu olmuştur. Çoklu organ tutulumu özellikle akciğer tutulumu nedeniyle entübe edilmiş, yoğun bakımda takip edilmiş durumunun daha da ciddileşmesi ve Sağlık Bakanımızın da ricasıyla hastanemizce devir alınmıştır. İlk günümüzde akciğerdeki ağır hasar nedeniyle extracorporeal membrane oxygenation bugün itibarıyla hekimlerimiz kararıyla ev tipi ventilatör desteği ile yataklı servise alınması uygun görülmüştür.' ifadelerini kullandı.

"

Prof. Dr. Ender Terzioğlu

 

Risk Tamamen Ortadan Kalkmadı

Başkanın tedavisinin devam ettiğini belirten Başhekim Terzioğlu, 'Tamamen risk ortadan kalkmamıştır. Başkanımızın tedavisi hekimlerimiz tarafından aynı ciddiyetle devam edecek. Yakın takip ve tedavi süreci devam edecektir. Umudumuz en kısa sürede tam şifa ile sağlığına kavuşmasıdır.' şeklinde konuştu.

"

Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, 'Muhittin Böcek'in bugün servise çıkabilecek hale gelmesi bizim açımızdan çok sevindirici. Umarım klinikteki tedavisini de en iyi şekilde sürdürürüz. Bu süreçte tüm personelimiz olağanüstü gayret gösterdiler. Emeği geçen ekibimize çok teşekkür ediyorum.' diye konuştu.

"

17 Ağustos tarihinden bu yana tedavi sürecinin devam ettiğini söyleyen Muhittin Böcek'in oğlu Gökhan Böcek de, Akdeniz Üniversitesi'nde yapılan tedavi sonucu babasının sağlık durumunun iyiye gittiğini ve servise çıktığını ifade etti. Gökhan Böcek 'Bu aşamadan sonra umarım en kısa sürede sağlığına kavuşacak ve görevinin başına dönecek. Babamın iyileşmesine katkı sağlayan tüm dualarıyla bizi yalnız bırakmayan Türkiye'ye, tüm Antalya'ya, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan başta olmak üzere emeği geçen tüm ekibe aile olarak yürekten teşekkür ediyorum.' dedi.

"

Eklenme tarihi :9.11.2020 14:09:33
Son güncelleme : 28.09.2023 11:17:22