Akdeniz Üniversitesi'nde tedavi gören Asiye taburcu oldu

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören Asiye Ateş taburcu edildi. Rektör Özkan, Asiye'nin durumunun iyi olduğunu bir buçuk ay sonra tekrar kontrole geleceğini bildirdi.
Gaziantep'te 22 Aralık günü bahçede oyun oynarken 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan Asiye Ateş, Gaziantep'te yapılan ilk müdahalenin ardından Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın talimatıyla Akdeniz Üniversitesi'ne sevk edildi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından 26 Aralık'ta yapılan ilk müdahalenin ardından hayati riski atlatan Asiye yoğun bir tedavi altına alındı. Yaklaşık bir aylık tedavi sürecinde kulaktaki hasarı ve yüz sinirlerine yönelik yapılan operasyonların ardından durumu iyiye giden Asiye bugün taburcu edildi.
BİR BUÇUK AY SONRA KONTROL
Asiye Ateş'in sağlık durumunu yakından takip eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 'Asiye yaklaşık bir ay önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'nın destekleriyle başvurdu. Bir aylık bir mücadele sonrasında ailesiyle beraber Gaziantep'e geri gönderiyoruz. Ancak yaklaşık bir yıl kadar takip edeceğiz. Asiye'ye ara ara çeşitli ameliyatlar yapacağız. İlk yaptığımız ameliyatlar hayatta kalması, beynin zarar görmemesi adına kafatasını korumak için yapılan ameliyatlardı. Yine yüz siniri için tedavi uygulamıştık. Ancak bundan sonraki dönemde saçlı derisinin daha normale dönmesi için uğraşacağız. Bir buçuk ay kadar sonra tekrar kontrole gelecekler.' dedi.

TAMAMLAYICI OPERASYONLAR PLANLANDI
Asiye Ateş'in sağlık durumu ile ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Yıldıray Çete, 'Yüz ve baş bölgesindeki travmalar nedeniyle yaklaşık 1 ay önce hastanemizde takibe alınıp tedavisine başlanan Asiye Ateş'e bu süreç içerisinde doku eksiklikleri için doku nakilleri, sinir yaralanmaları için sinir onarımları ve kulak yaralanması için gerekli müdahaleler yapılmıştır. Erken dönem tedavisi tamamlanan hastamızın daha sonra diğer tamamlayıcı operasyonları planlanarak taburculuğu gerçekleştirilmiştir. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.' ifadelerini kullandı.


ASİYE ATEŞ'İN TABURCU OLMASIYLA İLGİLİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Asiye'nin yüz ve işitmeyle ilgili bir sorununun kalmadığını, ilerleyen dönemlerde estetik amaçlı birkaç operasyonun gerçekleşeceğini kaydeden Prof. Dr. Özlenen Özkan şöyle konuştu:
'Asiye'yi güzel uğurladık. Bize el salladı, daha mutluydu. Yüz sinirleri için bir ameliyat daha yapıldı. Başarılı geçti. Birkaç ameliyat daha bizi bekliyor. İnsanların mutlu olduğunu görmek bizi çok tatmin ediyor. 1 yılın sonunda daha iyi bir Asiye ile karşılaşacağımızı düşünüyorum. Amacımız daha estetik bir saç ve yüz elde etmektir. Kalıcı bir sıkıntısı yok işitmeyle ilgili. Duymada yeme ve içmede sorun yok. Yaraları da kapandı. Bundan sonraki süreç saçlı deri için olacak.""
Operasyon sürecinde Asiye ile birbirlerine çok alıştıklarını da anlatan Prof. Dr. Özlenen Özkan, ailenin moral açısından daha iyi olduğunu söyledi. Ev ve yeni bir iş için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın desteklerinin olduğunu kaydeden Prof. Dr. Özkan, Asiye'nin el sallayarak mutlu şekilde taburcu olduğunu söyledi.https://youtu.be/pS-5QZjsIXo
 

Eklenme tarihi :31.01.2022 14:38:46
Son güncelleme : 30.11.2022 14:24:02