Akdeniz Üniversitesi'nde Tedavi Gören Başkan Böcek Taburcu Edilmeye Hazırlanıyor

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde uzun süredir koronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, başarılı tedavi sürecinin ardından taburcu edilmeye hazırlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i odasında ziyaret eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 'Siz Antalya için önemli bir isimsiniz. Çok mutluyuz sizi böyle görmekten. İnşallah görevinizin başına da en kısa zamanda dönersiniz. Bakışlarınız enerji dolu zaten, inşallah çok iyi şeyler yapacaksınız Antalya için. Geçmiş olsun Allah bir daha göstermesin.' dedi.

"

Başkan Muhittin Böcek, 'Sayenizde mutluyum. Bu süreçte şahsınızda tüm sağlık çalışanlarımıza, dua edenlere, arayan soran herkese çok teşekkür ediyorum. Hemşirelerimiz, doktorlarımız gece gündüz demeden çok ilgilendiler. Benim de dualarım size, teşekkür ediyorum her şey için.' diye konuştu.

17 Ağustos'ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla COVID-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyuran ve sağlık durumunun kötüleşmesiyle 24 Eylül'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Başkan Muhittin Böcek için tüm imkanlar seferber edilerek yoğun bir tedavi süreci başladı.

'Tecrübeli Ekibimiz ile Sağlığına Kavuştu'

Tedavi süreci hakkında bilgi veren Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 'Başkanımız hastanemize geldiğinde durumu oldukça kritikti. Koronavirüs'ün etkileri bir yana, kronik rahatsızlığı, değişik zamanlarda gelişen ciddi enfeksiyonlar ve diğer problemler sebebiyle ağır bir tablo ile karşı karşıyaydık. Çok değerli hocalarımızın ve tecrübeli ekibimizin çabalarıyla tedavisinin büyük bir kısmını başarıyla tamamladık. Yakın zamanda taburcu etmeye hazırlanıyoruz. Bundan sonra da fizik tedavi süreci evden devam edecek.' diye konuştu.

'Mutluluğumuz Tarif Edilemez'

Bu sürecin ardında çok büyük bir emek ve özveri olduğunu ifade eden Rektör Özkan, 'Muhittin Böcek Başkanımız iki aydan fazla bir süreçte hastanemizde tedavi görüyor. En büyük arzumuz ve duamız başından beri buradan sağlıklı bir şekilde ayrılması idi. Bugün Başkanımızın sağlığına kavuşmasının sevincini yaşıyoruz, mutluluğumuz tarif edilemez. Tüm sağlık ekibimizin üstün gayretleri sonucu bu aşamaya geldik. Emeği geçen ekibimize yürekten teşekkür ediyorum.' dedi.

Eklenme tarihi :30.11.2020 13:25:20
Son güncelleme : 26.09.2023 15:13:04