Akdeniz Üniversitesi'nin Acı Günü

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde uzun yıllardır görev yapan değerli bilim insanı Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır, hastanede düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi A Blok önünde düzenlenen törene Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır'ın eşi Zerrin Ağırdır ve çocukları, akademik ve idari personeller, Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır'ın hastaları ve sevenleri katıldı.

Uzun dönemdir interstisyel akciğer hastalığı nedeniyle tedavi gören Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır, Ekim 2020'de akciğer nakli oldu. 1 Şubat 2021'de durumu kötüleşen Ağırdır, akşam saatlerinde vefat etti.

AU-aci-gunu-IMG_8473_1600x1067-1024x683.jpg

Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır için düzenlenen törende konuşan Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Tunga Derin, Akdeniz Üniversitesi ve Kulak, Burun, Boğaz Ana Bilim Dalı ailesinin çok değerli bir büyüğünü kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. Prof. Dr. Derin; 'Onun öğrencisi ve çalışma arkadaşı olarak bu acıyı derinden yaşıyorum. Kendisinden nezaketi, asaleti, şıklığı meslektaşlarına karşı hoşgörüsü, çalışkanlığı, öğrencilerine karşı eğitim seferberliğini hep beraber yaşadık yıllarca. Onunla beraber çalışmanın ayrıcalığını yaşamış biri olmaktan dolayı çok mutlu hissediyorum. Bu derin kayıp hepimiz, onun yetiştirdiği onlarca uzman, yüzlerce doktor ve hastaları için acı verici. Bu acıyı derinden paylaşıyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet sevgili ailesine baş sağlığı diliyorum.' diye konuştu.

Törenin ardından Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır'ın cenazesi, Uncalı Mezarlığı'nda ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında Andızlı Mezarlığı'na defnedildi.

Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır

1956 yılında Denizli'nin Çal ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini 1978-1984 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 1984-1988 yılları arasında tıpta uzmanlık eğitimi için Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı'nda görev yaptı. 1988-1992 yılları arasında Afyonkarahisar Dinar Devlet Hastanesi'nde, 1992-1994 yılları arasında Trabzon Devlet Hastanesi'nde uzman tabip olarak görev yaptı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı'nda 1995-2002 yılları arasında Yrd. Doç. Dr. olarak görevini sürdürdü. 2002 yılından itibaren doçent Doç. Dr. ve 2010 yılında da profesör doktor unvanı ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı'nda görevini yürüttü. Üniversite camiasının emektar isimlerinden Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır meslek hayatında çok sayıda doktor yetiştirmiş ve hastalarına şifa dağıtmıştır. Zerrin Ağırdır ile mutlu bir evliliği olan Bülent Veli Ağırdır'ın bir erkek ve bir kız çocuğu bulunmaktadır.

Eklenme tarihi :2.02.2021 17:01:50
Son güncelleme : 2.10.2023 10:50:20