Akdeniz Üniversitesinin genç mühendisleri beyaz baretle mezun oldu

Akdeniz Üniversitesinin genç mühendisleri mezuniyet sevinci yaşadı. Törende mezun olmaya hak kazanan Makine Mühendisliği öğrencilerine beyaz baret dağıtıldı.

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi iş birliğinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde mezun olmaya hak kazanan öğrencilere beyaz baret dağıtıldı. MMO Antalya Şube öncülüğünde geleneksel olarak gerçekleştirilen törene Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Özen, MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Afşin Güngör, bölüm öğretim üyeleri, MMO Antalya Şube Yönetim Kurulu üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

mühendislik (5).jpeg

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YÖN VERECEK MÜHENDİSLERİ MEZUN ETTİK”

Törende konuşan Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Özen,  “Bugün Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümümüzden mezun olan, Ülkemizin aydınlık geleceğine yön verecek, mesleğinde yetkin, insanlığa karşı sorumluluğunun bilincinde, etik değerleri özümsemiş, genç mühendislerimizin mezuniyet sevincini paylaşıyor olmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız. Sevgili gençler, yıllardır emek harcadığınız eğitim hayatınızın zorlu bir sürecini daha başarıyla tamamlamış bulunmaktasınız. Bu süreçte, meslek hayatınızda ihtiyaç duyacağınız bilgiye erişim, problem çözme, tasarım ve analiz, gibi pek çok konuda evrensel düzeyde kazımlar edindiniz. Mühendislik eğitimi boyunca sizlerin yetişmesinde emeği geçen başta öğretim üyelerimiz olmak üzere tüm fakültemiz çalışanlarına emeklerinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.mühendislik (8).jpeg

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Akdeniz Üniversitesi ailesinin bir parçası olarak öğrencilerin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayan Dekan Prof. Dr. Şükrü Özen “Bundan sonraki hayatınızda, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ailesinin bir üyesi olarak ne zaman ihtiyaç duyarsanız yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Elde edeceğiniz başarılar, mensubu olduğunuz Akdeniz Üniversitesini gururlandıracak ve bizleri onurlandıracaktır. Sevgili genç Makine Mühendislerimiz aklınız, vicdanınız ve bilim rehberiniz, yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı. Dekan Prof. Dr. Şükrü Özen, konuşmasının sonunda fakültenin birincil paydaşlarından olan MMO Antalya Şubesi ve Makine Mühendisliği Bölümü iş birliğinde düzenlenen ve geleneksel hale gelen mezuniyet etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçen Bölüm Başkanı ve MMO Antalya Şube yönetim kurulu başkanına teşekkür etti.

mühendislik (4).jpeg

“BEYAZ BARETİN KORUYUCULUĞU KADAR SORUMLULUĞU DA VAR”

MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca da beyaz baretin önemine vurgu yaparak “Bugün bu törende sizlere Antalya şubemizin birer beyaz baret hediyesi olacak. Beyaz bareti şantiyelerde, işletmelerde, fabrikalarda mühendisler kullanır. Baret, iş güvenliği açısından koruyucu bir donanımdır. Ancak aynı zamanda beyaz baret, siz mühendislere bazı sorumlulukları da yükler. Beyaz baret takıyorsanız, sizlerle beraber çalışan emekçilere, ekip arkadaşlarınıza adaletli davranmalı, etik ilkeleri her zaman ön planda tutmalı, liyakati gözetmelisiniz. Beyaz baret takıyorsanız, artık yapacağınız her türlü faaliyet, teknik ve bilimsel gerçeklerin ışığında olmalıdır. Kısaca beyaz baret sizi sadece korumayacak, bahsettiğimiz bu sorumluluklarınızı da sürekli size hatırlatacaktır. Ben bugün mesleğe atılarak beyaz bareti takan genç meslektaşlarımı, bu sorumluluklarını meslek hayatları boyunca başarıyla yerine getirecekleri inancıyla tekrar kutluyor, başarılar diliyorum. Ayrıca düzenlenen bu mezuniyet organizasyonlarına odamızın da dahiline imkân tanıyan Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık ve Bölüm Başkanlığımıza da teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

mühendislik.jpeg

KEP YERİNE BARETLİ KUTLAMA

Tören sonunda öğrenciler hep birlikte baretini havaya kaldırarak mezuniyetini kutladı. Çok sayıda mezun öğrenciyle birlikte bölüm birincisi ve fakülte ikincisi olan Madagaskarlı Tsanta Ifalana Andriamanantena da baretini alarak mühendis adaylığından makine mühendisliğine terfi etti. Ayrıca, Bölüm birincisi ve Fakülte ikincisi olan Madagaskarlı Tsanta Ifalana Andriamanantena ya Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Özen tarafından başarı belgesi takdim edildi.

mühendislik (3).jpeg

mühendislik (9).jpeg

 

mühendislik (7).jpeg

 

 

Eklenme tarihi :12.07.2023 15:30:59
Son güncelleme : 12.07.2023 15:31:28