AKHUMER Türk Hava Kurumu Antalya Şubesini Ziyaret Etti

Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcıları Dr. Fulya Almaz, Hüseyin Topuz, Türk Hava Kurumu bu iki kurumun şimdiye kadar yaptığı iş birlikleri ve bundan sonrası için yapılacak eğitim konuları değerlendirildi.

AKHUMER Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu, Türk Hava Kurumu gibi köklü bir kurumla iş birliklerini artırmak istediklerini belirterek, 2021 Eylül-Ekim aylarında Antalya'da düzenlenmesi planlanan Uluslararası Havacılık Festivalinde, AKHUMER olarak yer almak istediklerini ifade etti. İHA böyle bir festivalde Akdeniz Üniversitesi'ne yer verilmesinin önemli bir jest olduğunu belirterek, festivale Üniversite ve Merkez olarak önemli katkılarda bulunacaklarını dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Süleyman Girgin de AKHUMER yönetimine Türk Hava Kurumu Şeref Rozetini takarak üyelik formunu takdim etti.

Görüşmenin sonunda Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Süleyman Girgin ve şube ekibiyle beraber eğitim salonları gezilerek model uçak atölyesi incelendi. Ayrıca pandemi süreci bitince Akdeniz Üniversitesi kampüsünde model uçak eğitimi verilmesi kararlaştırıldı.

Eklenme tarihi :18.02.2021 11:21:48
Son güncelleme : 2.10.2023 11:21:11