Antalya Devlet Konservatuvarı'nda Görev Değişimi

Ödüllü öğrenci ve öğretim elemanlarıyla Türkiye'nin en başarılı konservatuvarları arasında yer alan Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı'nda görev değişimi yaşandı. Prof. Dr. Nihan Yağışan görevini Müzik Bölümü Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Attila Kadri Şendil'e devretti.

"

Halen Müzik Bölümü Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Ana Sanat Dalı Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Attila Kadri Şendil, daha önce konservatuvar bünyesinde bulunan Müzik ve Bale İlköğretim Okulu Müdürlüğü, Konservatuvar Müdür Yardımcılığı görevlerini de yürütmüştü.

"

Pandemi kuralları çerçevesinde Antalya Devlet Konservatuvarı bahçesinde yapılan devir teslim töreninde Antalya Devlet Konservatuvarı önceki dönem Müdürü Prof. Dr. Nihan Yağışan, konservatuvar müdür yardımcıları Doç. Dr. Sonat Coşkuner ve Dr. Öğr. Üyesi Sevilay Gök Akyıldız'a çiçek takdim eden Antalya Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Attila Kadri Şendil, konservatuvar için yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür belgesi verdi.

"

Prof. Dr. Attila Kadri Şendil kimdir?

Prof. Dr. Kamran İnce'nin daveti üzerine doktorasını yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Prof. Dr. Attila Kadri Şendil, 2009'un Aralık ayında University of Memphis'te kompozisyon alanında doktorasını tamamlayıp yurda dönerek 2010 Eylül ayında Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı'nda göreve başladı.

Prof. Dr. Attila Kadri Şendil, kompozisyon alanında gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası yarışmalardan birçok ödül almış, bunun yanında eserleri Türkiye, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya'da çeşitli konserlerde seslendirilmiştir. Son olarak Prof. Dr. Şendil'in Komische Oper Berlin'in siparişi üzerine bestelediği 2 perdelik 'Bremen Mızıkacıları' çocuk operası dünya prömiyerini 2017 yılında Berlin'de gerçekleştirmiş ve 20 temsil olarak iki yıl boyunca sahnelenmiştir.

Eklenme tarihi :20.11.2020 11:39:47
Son güncelleme : 28.09.2023 10:26:05