Antalya turizmde rol model oluyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Turizm Fuarı için şehrimize gelen Rusya Federasyonu Dağıstan Cumhuriyeti Turizm ve Halk Sanatları Bakanı Emin Merdanov'u makamında ağırladı.

Hazar Denizi kıyısında yer alan Dağıstan'da turizmi geliştirmek istediklerini belirten Bakan Emin Merdanov, Antalya'nın bu anlamda kendileri için bir rol model olduğunu söyledi. En büyük eksiklerinin turizmde yetişmiş eleman olduğuna değinen Merdanov, bu konuda Akdeniz Üniversitesi ile işbirliği yapmak istediklerini anlattı.

ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ise 24 fakültede 70 bin öğrencinin eğitim aldığı Akdeniz Üniversitesi'nin uluslararası akreditasyonlar ile dünyanın birçok ülkesinde üniversiteler ile ortak çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Turizm Fakültesi ve Dağıstan arasında da öğrenci değişimi, tecrübe paylaşımı gibi konularda işbirliği yapılabileceğini ifade eden Rektör Özkan, ""Rusya ve Dağıstan ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyarız. Sadece kitle turizminin gelişmesi noktasında değil, turizmin çeşitlenmesi konusunda da ortak çalışmalar yürütebiliriz."" açıklamasında bulundu.

Eklenme tarihi :27.10.2021 15:13:42
Son güncelleme : 18.10.2023 11:24:15