ASPAG soruyor yurtdışında öğrenim görmüş akademisyenler cevaplıyor

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASPAG) yurtdışında öğrenim görmüş akademisyenlerle 10 haftalık bir söyleşi dizisi düzenliyor.

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASPAG) tarafından 7 Nisan – 9 Haziran 2023 tarihleri arasında 10 hafta boyunca gerçekleştirilecek söyleşiler, her hafta Cuma günü saat 17.00’de yayınlanacak. Proje katılımcıları, Akdeniz Üniversitesi’nde çalışan ve öğrenimlerini en az üç yıl kesintisiz olarak başka bir ülkede geçirmiş öğretim üyelerinden oluşuyor. Projenin amacı, seçilen akademisyenlerin öğrenimleri dönemindeki göç deneyimlerini değerlendirmek ve Türkiye’de bu günlerde yoğun tartışılan göç konusunda pozitif gündem çalışmalarına katkı sunmak olarak paylaşıldı.

Tersine göç konusuna da giren proje çalışması, ASPAG’ın akademik danışmanlığı ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katkıları ile gerçekleştirilecek. ASPAG adına Prof. Dr. Erol Esen’in hazırladığı söyleşilerin sunuculuğunu İletişim Fakültesi öğretim elamanı Dr. Öğr. Gör. Begüm Arslan Çelik yapacak. Söyleşiler Akdeniz Üniversitesi Üniversite FM’de (93,1) yayınlanacak. ASPAG bünyesindeki çalışmalara göre, söyleşi kayıtlarının daha sonraki süreçte değerlendirilerek bir kitapta toplanması planlanıyor.

ASPAG Müdürü Prof. Dr. Erol Esen “Söyleşi dizisi için seçilen hocaların farklı disiplinlerde ve farklı ülkelerde öğrenim görmüş olmalarına öncelik verilmiştir. Akdeniz Üniversitesi hocaların öğrenimleri boyunca bulundukları ülkede yaptıkları deneyimler, oradaki başarılarının sırrı ve Akdeniz Üniversitesi’nin uluslararasılaşmasına katkıları, ASPAG’ın Göç Deneyimleri Söyleşi Dizisinde ele alınan konulardan bazılarını oluşturuyor.” dedi.

1 copy 1.jpeg

2 copy.jpeg

Eklenme tarihi :14.04.2023 10:23:37
Son güncelleme : 14.04.2023 10:23:58