Kadın Çiftçiler Ziraat Fakültesinde

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi kadın öğretim üyeleri tarafından kadın çiftçilerin ihtiyaç duydukları tarımsal konularda 2 gün boyunca eğitim verildi.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toplumsal Destek Projeleri Koordinatörlüğü ev sahipliğinde, Kepez İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile Kepez ilçesi kırsal alanında bitkisel ve hayvansal üretim yapan kadın çiftçilere yönelik 'Kadın Çiftçiler Ziraat Fakültesinde' isimli eğitim programı düzenlendi.

Açılış konuşmalarını Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan ve Kepez İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilge Gözen'in yaptığı etkinliğe öğretim üyeleri, öğrenciler ve kadın çiftçiler katıldı.

Etkinlikte konuşan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan, kadın çiftçilerin tarımsal üretimdeki rolünün önemine değinerek, 'Toplumumuzda kadın, her zaman bereket ve üretimle anılmıştır. Toprak ana kavramı da buradan gelmektedir. Kadınların yetiştiricilikle ilgili eksik veya yanlış uygulamalarını düzeltmelerini amaçlayan bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, etkinliğe katılan kadın çiftçilerimize de  Fakültemize hoş geldiniz diyerek gerçekleştirilecek olan etkinliğin katılımcıların son derece istifade ettikleri faydalı bir etkinlik olmasını diliyorum.' diye konuştu.
2 gün süren programa kadın çiftçiler büyük ilgi gösterdi. 2. gün Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Çiftliği'ne yapılan teknik gezi sonrası kadın çiftçilere Katılım Belgeleri takdim edildi.
Eğitim programının kapanış törenine Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, Üniversitemiz Toplumsal Destek Projeleri Koordinatörü Doç.Dr.Serap Toru da katıldı. Kapanış töreninde konuşan Karaca, bilimsel bilginin önemine değinerek 2 günlük programda 12 kadın akademisyen tarafından 16 kadın çiftçiye verilen eğitimlerin çok yararlı olduğunu ifade etti.

 


https://youtu.be/BnnEpl_NZKA

Eklenme tarihi :25.02.2022 10:51:45
Son güncelleme : 30.11.2022 14:16:44