Kemer Sualtı Arkeolojisi Araştırma Merkezi'ne iki önemli ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Kemer Sualtı Arkeolojisi Araştırma Merkezi Polonya Başkonsolosu  Dariusz Gumieniczek ile bölge okullarından gelen öğrencileri ağırladı. 

Akdeniz Üniversitesi Kemer Sualtı Arkeolojisi Araştırma Merkezi'ne iki önemli ziyaret gerçekleşti. Ziyaretlerden ilki Polonya Başkonsolosu  Dariusz Gumieniczek tarafından gerçekleştirildi. Başkonsolos  Dariusz Gumieniczek Kemer Sualtı Arkeolojisi Araştırma Merkezi'nin ardından Kültür Bakanlığı ile birlikte inşaatının başlama aşamasında olduğu Kemer Akdeniz Sualtı Arkeolojisi Müzesi  alanını da ziyaret etti.

BAŞKONSOLOS DALIŞ YAPTI
Başkonsolos ziyaretlerin ardından Kemer Sualtı Arkeolojisi Araştırma Merkezi ekibi ile birlikte Kemer kıyısında dalış gerçekleştirdi. Kemer Sualtı Arkeolojisi Araştırma Merkezi yaklaşık 7 yıldır Polonya Bilimler Akademisi ile Varşova, Vroslav ve Torun Üniversiteleri ile akademik faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda her yaz bu üniversitelerden yüksek lisans öğrencileri Merkezin Araştırma Gemisine staja geliyor.
ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
İkinci ziyaret ise bölge okulları öğrencileri tarafından farkındalık projeleri kapsamında Kemer Sualtı Arkeolojisi Araştırma Merkezi arkeoloji ve sualtı kültür mirası alanına gerçekleştirildi. Bir grup 4. ve 7. sınıf öğrencisi Kemer Sualtı Arkeolojisi Araştırma Merkezi'nin ardından Merkezin Kemer Idyros kazı alanını ziyaret etti. Öğrencilere arkeoloji, deniz ve kazı alanında temel bilgiler aktarılarak, katılım belgesi verildi. Programın her ay farklı okullar için tekrarlandığı açıklandı.
Eklenme tarihi :2.11.2021 13:34:04
Son güncelleme : 4.11.2021 09:51:05