Rektör Özkan, AKBÖHONDER kahvaltısına katıldı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği üyeleri tarafından düzenlenen kahvaltıda organ nakli olan hastalarla bir araya geldi.
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Sekreter Ali Evren İmre, AKBÖHONDER Başkanı Mehmet Şahan ve dernek üyeleri ile aileleri katıldı.

MUCİZELERİN BULUŞMASI
Kahvaltıyı organize eden dernek başkanı Mehmet Şahan ve üyelerine teşekkür eden Rektör Özkan, 'Organ bağışının insanların hayatını değiştirdiğinin en güzel kanıtı aslında burası. İyi ki organ bağışı yapan insanlar var ki bu insanlar sağlığına kavuşmuş, hayatları değişmiş.' diye konuştu. Organ bağışlarının artması ve konuyla ilgili farkındalık yaratmak için yapılan etkinliklerin önemine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, 'Türkiye genelinde 26 binin üzerinde hasta organ nakli bekliyor. Bu yaşamların kurtulması ancak bağışların artması ile mümkün. Bu vesileyle herkesi organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum. Çünkü bağışlanan her organ, yeni bir hayattır.' şeklinde konuştu. )
Eklenme tarihi :6.11.2021 13:08:51
Son güncelleme : 6.11.2021 13:08:51