Rektör Özkan Covid Hastası İntörn Doktor İle Video Konferans Yoluyla Görüştü

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde İntörn Doktor olarak görev yapan ve Koronavirüse yakalanan Ayşe Tutku Özdemir ile video konferans yoluyla görüştü.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Covid-19 hastası Ayşe Tutku Özdemir’e geçmiş olsun dileklerini ileten Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, hastaya nasıl hissettiğini sorarak durumu hakkında bilgi aldı.

rektor-ozkan-00002.jpg

Çok büyük bulguları olmadığını söyleyen Ayşe Tutku Özdemir, başının ağrıdığını, halsizlik olduğunu, hafif ateş ve öksürüğünün olduğunu ama sıkıntılı bir durum geçirmediğini söyledi.

Rektör Özkan, hastalığın gençlerde ağır seyretmediğini ama hastalığa karşı çok dikkatli olunması gerektiğini belirterek; “Bizim mesleğimizin en sıkıntılı taraflarından birisi bulaşıcı hastalıklara karşı risk altında olmamız. Sadece Koronavirüs değil pek çok bulaşıcı hastalıkta sağlık çalışanları olarak hepimiz bulaşma riskiyle karşı karşıya kalabiliyoruz. Ama çok keyifli bir mesleğimiz var. İnşallah profesyonel hayatına başladığında da doktor keyfini alacaksın. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun ve tekrar seni sağlık ordusunun arasında görürüz.” şeklinde konuştu.

rektor-ozkan-IMG_4781.jpg

Küresel salgın sürecinin bütün dünya için zor bir süreç olduğunu belirten Rektör Özkan, “Bu süreci en iyi şekilde geçirmek için Akdeniz Üniversitesi olarak biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu süreçte özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarına bu meşakkatli görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” dedi.

rektor-ozkan-IMG_4783.jpg

Eklenme tarihi :1.11.2022 15:07:35
Son güncelleme : 5.12.2022 15:42:31