Rektör Özkan'a AK Parti Heyetinden Ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ı AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Özhaseki, Erkan Kandemir ve Fatma Betül Sayan Kaya ziyaret etti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Özhaseki, Erkan Kandemir, Fatma Betül Sayan Kaya ile milletvekilleri Atay Uslu, İbrahim Aydın, Kemal Çelik, Mustafa Köse, Tuba Vural Çokal ve Sena Nur Çelik, 24, 25 ve 26. Dönem Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ve eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Salonu'nda ağırladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki 'Antalya Türkiye'nin göz bebeğidir. Son 15 sene büyük bir gelişme gösterdi. Üniversite iş birliği ile bu gelişimin daha da artmasını bekliyoruz.' şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı Fatma Betül Sayan Kaya, 'Koronavirüs süreci sağlık turizmi için bir fırsat oldu. Özellikle Avrupa ülkelerinin bu süreçte sınıfta kaldığını gören Arap ülkelerinden Türkiye'ye büyük ilgi var. Bunu değerlendirmeliyiz.' ifadelerini kullandı.

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 'Antalya ve Akdeniz Üniversitesi olarak bir bütün halinde şehrin kalkınmasını, tarihini, kültürünü, Ar-Ge çalışmalarını, teknolojik araştırmaları, tarımı, turizmi, özellikle de sağlık turizmini daha da geliştirmek için şehrin dinamikleriyle birlikte çalışıyoruz. Antalya, teknoloji ve sağlık anlanında gelişmiş hastaneleri sayesinde bir çok alanda Türkiye'nin önde gelen sağlık alt yapısına sahiptir. Özellikle onkoloji ve organ nakli konusunda hem araştırma, hem de tedavi anlamında Türkiye ölçeğinde en üst seviyelerde yerini almaya devam edecektir.' dedi.

Eklenme tarihi :1.02.2021 16:52:09
Son güncelleme : 2.10.2023 10:49:06