Rektör Prof. Dr. Özkan, BAÜB toplantısına katıldı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi önderliğinde kurulan Batı Akdeniz Üniversiteler Birliği toplantısı, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Batı Akdeniz Üniversiteler Birliği üye Rektörlerin katılımı ile çevrim içi olarak toplantılarını sürdürüyor. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı yer aldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, birliğin kurulmasıyla hedeflenen amaçların gerçekleşmesinin önemine değinerek, 'Böyle bir birliği kurduğunuz için tüm rektörlerimizi tebrik ediyorum. 5 kıymetli üniversitenin güçlerini birleştirip çeşitli alanlarda iş birliğini gerçekleştirerek ortak projeler üretilmesinin hedeflenmesi büyük kazanımlar sağlayacaktır. Yapılan çalışmalara baktığımızda belli bir mesafenin kat edildiğini görmek sevinç verici bir durum. Çalışma alanları ve usulleri ile ilgili yapılan planlamalar için katkı veren tüm rektörlerimize teşekkür ederim.' dedi.

Birlik üye rektörlerinden, Prof. Dr. Özlenen Özkan da toplantıda söz aldı.

Eklenme tarihi :4.05.2021 11:53:59
Son güncelleme : 11.10.2023 09:15:35