TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Akdeniz Üniversitesini ziyaret etti

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ı ziyaret etti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü'nde gerçekleşen ziyarete Rektör Özkan'ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Akdeniz TTO Müdürü Prof. Dr. Ömer Halil Çolak, TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanı Doç. Dr. Rukiye Dilli ve Genel Sekreter Ali Evren İmre katıldı. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Rektör Özkan'dan Akdeniz Üniversitesinin yürüttüğü projeler hakkında bilgi aldı. Rektör Özkan, Prof. Dr. Hasan Mandal'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Akdeniz Üniversitesinin TÜBİTAK'ın birçok projesine başvurduğunu ve desteklendiğini ifade etti.

Üniversitelerin bilim üreten merkezler olduğunu söyleyen Rektör Özkan, 'Akdeniz Üniversitesi bütün fakülteleriyle birlikte bilime, bilgiye, teknolojiye, araştırma ve geliştirmeye yönelik çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. TÜBİTAK'ın düzenlediği projelere başvuruda da üniversitemiz her zaman bilim ve teknolojiyi üreterek üniversite olarak bir bütün halinde hareket ediyor. TÜBİTAK'ın üniversitelere göstermiş olduğu destek için başta başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal olmak üzere bilime destek veren herkese teşekkür ediyorum.' şeklinde konuştu.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ise Rektör Özkan'ın göstermiş olduğu misafirperverlik nedeniyle teşekkür ederek 'Üniversitelerin yapmış olduğu araştırmalara ve projelere destek vermeye devam ediyoruz. Akdeniz Üniversitesi de gerek sağlık alanında gerek bilimsel alanda yaptığı çalışmalarla Türkiye'ye ve Dünya'ya adını duyurmuş güzide üniversitelerimizden bir tanesi. Prof. Dr. Ömer Özkan hocamızın ve Rektörümüz Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın yapmış olduğu nakiller Türkiye'de ve Dünya'da ilk olma özelliği taşıyor. Bu başarılarda emeği geçen Akdeniz Üniversitesi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Köklü üniversite geleneği ile Akdeniz Üniversitesi projeleriyle desteklenmeye devam edecektir.' ifadelerini kullandı.

Ziyaret bitiminde Rektör Özkan, Başkan Mandal'a hediye takdim etti.


 

Eklenme tarihi :19.05.2021 13:55:36
Son güncelleme : 10.10.2023 17:10:26