Turizm Fakültesinden uluslararası başarı

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi, Shanghai Ranking Consultancy tarafından yapılan Akademik Konular Küresel Sıralaması'nda Otelcilik ve Turizm Yönetimi alanında dünyada 101'inci, Türkiye'de 1'inci oldu.

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi, Shanghai Ranking Consultancy tarafından Akademik Mükemmeliyet Araştırmasına Türkiye'de ise 1'inci sırada yer aldı.

ULUSLARARASI İŞ BİRLİKLİ PROJELER

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beykan Çizel konuyla ilgili yaptığı açıklamada 'Akademik Konular Küresel Sıralaması Otelcilik ve Turizm Yönetimi sıralaması, üniversitenin öğretim elemanlarına ait makale sayısı Otelcilik ve Turizm Yönetimi alanında Üniversitemiz 101. sırada yer aldı. Bu başarının altında fakültemiz bünyesinde İngilizce dilinde eğitim verilmesi, Dünya Turizm Örgütü tarafından Turizm Eğitiminde Kalite Akreditasyonuna sahip olma, uluslararası iş birlikleri ile yapılan proje sayısının önemli olduğunu düşünüyorum.' ifadelerini kullandı.

REKTÖR ÖZKAN'A DESTEĞİ İÇİN ÖZEL TEŞEKKÜR

Dekan Çizel, 'Bu başarıda büyük emeği bulunan ve bizi destekleyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan hocamız başta olmak üzere tüm fakültemiz ve üniversitemiz çalışanlarına teşekkür ederiz.' şeklinde konuştu. Shanghai Ranking Consultancy tarafından Akademik Mükemmeliyet Araştırmasına mühendislik, yaşam bilimleri, tıp bilimleri ve sosyal bilimler genelinde 54 konuda üniversitelerin sıralamasını kapsıyor. Dünyanın en iyi üniversitelerinden binden fazla profesör, 95 üniversite, 17 ülke ve bölgeden, 64 farklı alandan ankete katılım oldu.

Eklenme tarihi :8.06.2021 12:03:16
Son güncelleme : 11.10.2023 14:35:09