Üniversite ve Sanayi Arasındaki Köprü Akdeniz TTO

Akdeniz TTO'da inceleme yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan, üniversite sanayi iş birliğinin önemine dikkat çekerek 'Akdeniz TTO üniversitemiz ile iş dünyası arasında köprü.' dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Akdeniz Üniversitesi Akdeniz Teknoloji Transfer Merkezi'ni Akdeniz TTO'nun üniversitemiz ile iş dünyası arasındaki köprü görevini üstlendiğini vurgulayarak yapılan çalışmaların şehir üniversite birlikteliğine güzel bir örnek sunduğunu söyledi.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

Akdeniz TTO'ya bölgede girişimcilik ekosisteminin oluşmasında önemli bir görev düştüğünü söyleyen Rektör Özkan, 'Akademik çalışmaların sanayiye yönelik ürün ve hizmetlere dönüşmesi için Akdeniz TTO'nun üniversite-sanayi iş birliğinde aktif rol üstlenerek iletişimi sağlaması ve bu anlamda iş geliştirme çalışmaları yürütmesi çok önemli. Aynı zamanda TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim teknoloji alanındaki yenilikçi ürünlerin piyasaya çıkması için de önemli bir platform.' diye konuştu.

AKDENİZ BÖLGESİNDE TEK

Akdeniz TTO Müdürü Prof. Dr. Ömer Halil Çolak ise Akdeniz TTO'nun bölgesinde TÜBİTAK 1513 Teknoloji Transfer Ofisi Destek Programından yararlanan tek teknoloji transfer ofisi olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Çolak, 'Çok sayıda kurumsal proje, üniversite-sanayi iş birliği projesi halen aktif olarak yürütülüyor. 70'e yaklaşan teknoloji portföyü ile ticarileştirme faaliyetleri de devam ediyor. Akdeniz TTO olarak biz her yıl sayıları yüzlerle ifade edilebilecek 'tekno girişimciye' programlarımızda yer vermeyi sürdürüyoruz.' açıklamasında bulundu.

Rektör Özkan daha sonra eğitim ve mentörlük hizmetleri verilen Akdeniz TTO Caretta Ön Kuluçka Merkezi'nde incelemede bulundu. Akdeniz TTO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Cem Sakarya ve Akdeniz TTO personeli de ziyarette hazır bulundu.

Eklenme tarihi :18.03.2021 09:29:48
Son güncelleme : 3.10.2023 11:15:38