Üniversiteler Arası Dron Yarışları 1.'si Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi Havacılık ve Uygulama Merkezi Dron Takımı Türkiye'de ilk kez düzenlenen Üniversiteler Arası Dron Yarışları'nda takım ve ferdi dalda birinciliğe imza attı.

Akdeniz Üniversitesi Havacılık ve Uygulama Merkezi Antalya Bilim Üniversitesi tarafından 28-29 Nisan 2022 tarihlerinde düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Dron Yarışları'na damga vurdu. AKHUMER Dron Takımı, Türkiye'de ilk kez düzenlenen üniversiteler arası etkinlikte takım olarak ve ferdi dalda birincilik kazandı.

TÜRKİYE'DE İLK KEZ DÜZENLENDİ

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun öncülüğünde gerçekleştirilen turnuvaya, 7 üniversiteden toplam 17 öğrenci katıldı. Sportif Dron ve Yarış Dronu olmak üzere iki kategoride ter döken öğrenciler, turnuvada birinci olabilmek için kıyasıya mücadele etti. AKHUMER Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu, bu alanda ilk kez bir yarışmanın düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yarışmada birinciliğe imza atan Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencisi Tuğrul Bozdağ ve Mühendislik Fakültesi Öğrencisi Akif Ahmet Akbulut'u tebrik etti.

 

Eklenme tarihi :29.04.2022 15:38:35
Son güncelleme : 29.11.2022 14:16:09