Yükseköğretimde kalite için akademik iş birliği

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından ilk kez, akademik iş birliği yoluyla yükseköğretimde kaliteyi artırmayı amaçlayan Erasmus Mundus Projeleri hakkında webinar düzenlendi.

Uluslararası İlişkiler Ofisi  faaliyet alanları arasında yer alan Erasmus+ Programı Projeleri kapsamında çevrim içi 'Erasmus Mundus tecrübe paylaşımı seminerleri düzenlemeye devam edeceklerini söyleyen Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Sibel Mehter Aykın; 'Bu seminerlerimizden ilkinde Erasmus Mundus diğer taraftan yüksek lisans yapmak isteyen başarılı öğrencilerin birden fazla ülkede 4 döneme kadar eğitim-öğretim görmelerine olanak sunmaktadır.' diye konuştu.

ÇİFT DİPLOMA ULUSLARARASILAŞMASININ ÖNEMLİ GÖSTERGELERİNDEN

Ortak diploma/çift diploma programlarının açılması yükseköğretim kurumlarının uluslararasılaşmasının önemli göstergelerinden bir tanesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Sibel Mehter Aykın, 'Ofis olarak gerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın gerekse Üniversitemizin koyduğu hedefler doğrultusunda uluslararası ortak/çift diploma programları sayısının artırılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi koşullarına Ofis olarak hızlı bir uyum sağladık. Son iki yıldır düzenlediğimiz birçok toplantımızı online olarak gerçekleştiriyoruz. 'KA171 Yükseköğretimde Ortaklık Faaliyetleri' ve'KA220 İşbirliği Ortaklıkları' konu başlıkları ile iki webinarımız daha olacak.' dedi.

ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN TECRÜBE PAYLAŞIMI

Programın Moderatörlüğünü Akdeniz Üniversitesi Mevlana ve Farabi Değişim Programı Kurum Koordinatörü ve Ortak ve Çift Diploma Programları Sorumlusu Öğr. Gör. Emel Kahraman'ın yaptığı 'Erasmus Mundus Akdeniz Üniversitesi Erasmus KA107 ve KA171 Projeleri Koordinatörü Doç. Dr. Rabia Vezne 'Erasmus Mundus Projeleri Başvuru Süreci Hakkında Bilgilendirme' konulu sunumunu gerçekleştirirken, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Bilgili ise Erasmus Mundus proje ekibi üyesi olduğu Mediterranean Forestry and Natural Resources Management

Eklenme tarihi :11.01.2022 12:50:50
Son güncelleme : 30.11.2022 14:36:41