Ziraat Fakültesi öğrencilerine Growtech ve Serkonder tarafından burs verilecek

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nin başarılı öğrencilerinin burs alması için UBM İSTANBUL Fuarcılık ve Gösteri Hizmetleri A.Ş. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Demir Özdemir, Tarım Makinaları ve Tek. Müh. Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Çanakçı, SERKONDER Başkanı Halil Kozan ve Growtech Kıdemli Pazarlama Uzmanı Aynur Turan katıldı.

ANTALYA'DA ÖZEL FİRMALAR ÜNİVERSİTELERE UZAK DURUYOR
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 'Antalya'da özel firmalar üniversitelere uzak duruyor. Aslında Üniversite olmadan olmaz. Bu kültürü biraz geliştirmemiz lazım. Bu burslar küçük adımlar ama umarım başka projelerle koşmaya başlarız. Ama üniversitenin olmadan olmayacağını, ar-genin olmadan olmayacağını, üniversite olmadan ar-genin olmayacağını anlamamız gerekiyor. Özellikle tarım sektörü bunun en önemli sektörlerinden bir tanesi. Akdeniz Üniversitesi'nin çok güçlü bir Ziraat Fakültesi var. Verdiğiniz bursları ben kaz gelecek yerden tavuk esirgememeye benzetiyorum. Başkalarına örnek olmasını diliyorum.' şeklinde konuştu.
TARIM SEKTÖRÜYLE YOĞUN İŞ BİRLİĞİ YAPILIYOR
Tarım sektörüyle iş birliği yapmayı önemsediklerinin altını çizen Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan ise başarılı öğrencilere burs verilmesinin yanı sıra Growtech ve SERKONDER ile ortak çalışmalar yürüttüklerini anlattı. Prof. Dr. Erkan, 'Growtech ile geçen yıl yapılan fuarı kampüsümüze taşıdık. Bu sayede öğrencilerimiz firmalarla birebir iletişim kurarak staj imkanı yakaladı. Ayrıca SERKONDER ile seraların standart hale getirilmesi amacıyla araştırma faaliyetlerimiz de devam ediyor.' açıklamasında bulundu.
DESTEKLER DEVAM EDECEK
Öğrencilere uzun yıllardır burs verdiklerini söyleyen SERKONDER Başkanı Halil Kozan on iki yıldır Türkiye'de bir sera standardı oluşturmak istediklerini ve bunun bilimsel ayağı olarak da Sera Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile iş birliği içerisinde çalışmalar gerçekleştireceklerini söyledi. Ziraat Fakültesi öğrencilere yönelik çalışmaları önemsediklerinin altını çizen Growtech Pazarlama Uzmanı Aynur Turan da toplamda 12 öğrenciye burs verdiklerini ve desteklerinin devam edeceğini söyledi. Protokolle Growtech tarafından Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Tarımsal Biyoteknoloji, Tarım Ekonomisi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme ve Zootekni Bölümlerinin dördüncü sınıflarında okuyan toplam yedi öğrenciye, normal öğrenim süresi sonuna kadar Growtech'in belirlemiş olduğu miktar üzerinden karşılıksız burs verilecek.


Eklenme tarihi :26.10.2022 12:53:52
Son güncelleme : 29.11.2022 10:06:36