Haberler

Akdeniz Üniversitesi’nde gençler için zirve

Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu’nun desteği ile 16. Ulusal Girişimcilik Zirvesi etkinliği kapsamında yapay zekâ, iş dünyası ve spor-sanat dünyasından uzman isimleri öğrencilerle buluşturdu. Üç Gün boyunca devam eden etkinlikler, kariyerine yön vermek isteyen öğrencilere ilham kaynağı oldu.
26 Mart 2024

Akdeniz Üniversitesi’nde Yaşlılara Saygı Haftasında etkinlikler düzenlendi

Akdeniz Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YAÇUMER) tarafından 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında yaşlılık konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler yapıldı.
26 Mart 2024

Böbrek Günü etkinliği gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Diyaliz Programı tarafından “Dünya Böbrek Günü Etkinliği” düzenlendi.
22 Mart 2024

Diş Hekimliği Fakültesi’nden 110 öğrenci beyaz önlüklerini giydi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 110 öğrenci beyaz önlüklerini törenle giydi.
21 Mart 2024

Türk- İslam Bilim ve Felsefesinin Batı Dünyasına Etkisi Söyleşisi gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi Stratejik Düşünce Topluluğu tarafından “Türk- İslam Bilim ve Felsefesinin Batı Dünyasına Etkisi” konulu Prof. Dr. İsmail Yakıt’ın konuk olarak katıldığı bir söyleşi düzenlendi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye akademisyenler ve öğrenciler yoğun bir katılım sağladı.
21 Mart 2024

Akdeniz Üniversitesi’nde Yükseköğretim Verileri İzleme Toplantısı Gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi’nde "Yükseköğretim Verileri" çalışması kapsamında fakülte dekanları, enstitü ve meslek yüksekokulu müdürlerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı Veri Yönetimi İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı tarafından YÖK'ün "Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu" ile Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun (YÖKAK) "Kurum İç Değerlendirme Raporu" göstergelerindeki 2023 yılı verilerinin "Yükseköğretim Verileri" adı altında tek elden toplanacağı yeni düzenleme hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.
19 Mart 2024

Çanakkale Savaşı ve Türk Milletinin Bağımsızlık Mücadelesi Konferansı gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından Çanakkale Savaşı ve Türk Milletinin Bağımsızlık Mücadelesi Konferansı düzenlendi.
18 Mart 2024

Rektörümüz Prof. Dr. Özlenen ÖZKAN'ın '14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı'

Akdeniz Üniversitesi Ailemizin Değerli Üyeleri,
14 Mart 2024

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne hayırsever desteği

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne hayırsever Şükrü Ülker desteği ile ek odalar kazandırıldı. Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Hayırseverlerimizin destekleri ve kurumlarımızın iş birlikleri bize büyük güç katıyor.” dedi.
13 Mart 2024

Hukuki ve Psikolojik Boyutuyla Kadın Hakları Paneli düzenlendi

Akdeniz Üniversitesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Hukuki ve Psikolojik Boyutuyla Kadın Hakları Paneli gerçekleştirildi.
13 Mart 2024